Často kladené otázky - prenajombezstarosti.sk
Image

Stačí nám napísať alebo zavolať a my s vami preberieme všetko podstatné. Stretneme sa vo vašej nehnuteľnosti, prejdeme si zmluvu medzi nami a ak budete všetko v poriadku, po podpise sa už o nič nemusíte starať a vaša úloha už skončila.

Za našu kompetnú starostlivosť o vašu nehnuteľnosť a prenájom si pýtame 10% mesačne z výšky nájmu. Nič viac. Žiadne dodatočné provízie pre vás ani pre nájomcov. A platíte iba vtedy, ak je vaša nehnuteľnosť obsadená.

NIE. Nájomcovia neplatia žiadnu províziu za sprostredkovanie nájmu. Aj toto nám umožňuje nájsť viacerých potenciálnych záujemcov a tým vám dať lepši výber pre nájdenie vhodného nájomcu.

Zisťujeme, aký má príjem, kde pracuje, z čoho bude platiť nájom. Dôležité sú referencie od posledného prenajímateľa. A v neposlednom rade preverujeme, či nemá dlhy v štátnych inštitúciách, exekúciu alebo či nie je trestne stíhaný.

Zagarantovať sa to nedá, ale na základe našich skúseností, zodpovednej komunikácie a kvalitnej staroslivosti o nájomcov, vieme zabezpečiť aj ich spokojnosť a tým aj ich lojalitu. Ak aj napriek tomu odídu, profesionálnym marketingom a cielenou reklamou vieme dosiahnuť jej rýchlu obsadenosť.

V prípade neplatičov a vandalov zasahujeme rýchlo a nekompromisne. Je ale dôležité mať dobre nastavenú nájomnú zmluvu, aby bolo možné s takýmito ľuďmi čo najrýchlejšie nájom ukončiť. Prípadne škody vám pomôžeme vymôcť. A ako tomu predchádzať? Tých spôsobov je viac. Či už dôsledným preverením nájomcu u predchádzajúceho prenajímateľa a aj zamestnávateľa, dobre nastavenou komunikáciou a pravidelnými kontrolami, na ktorých ich konfrontujeme s prípadnými nedostatkami, sa dajú zachytiť problémy už v zárodku a tým predísť možným budúcim a oveľa väčším problémom.

Treba rozlišovať medzi tými, ktorí si nájom platia sami a tými, na ktorých platí štát príspevok za ubytovanie. Vo všeobecnosti platí, že pre cudzincov je mať dobrý nájom dôležitejši ako pre našincov, a to hlavne z dôvodu povolenia na pobyt a možných komplikácií s cudzineckou políciou v prípade akýchkoľvek problémov s ubytovaním. Čo sa týka odídencov, tam uz to je trochu komplikovanejšie, ale určite na začiatku by som sa nespoliehal len na to, že po cca 2 mesiacov od začiatku nájmu mi prídu na účet peniaze od štátu a dovtedy by som si pýtal peniaze od nich. Táto téme je komplikovanejšia, treba tam každý mesiac odovzdávať výkazy a aj oni fyzicky musia prísť na úrad. Pre vás je ale dobré, že všetkým týmto sme si už prešli a viete tieto starosti nechať na nás.

Rodiny s deťmi, obzvlášť keď je len jeden rodič, je citlivá téma. V takomto prípade treba byť ostražitý a dvakrát si zvážiť možné následky. Každopádne sú spôsoby, ako sa zabezpečiť už od začiatku a v mnohých prípadoch sa toho netreba báť. Či už pri deťoch alebo zvieratách si pokojne vypýtajte väčší depozit na prípadné škody alebo neodplatky a určite dať na začiatku dobu prenájmu na dobu určitú a to konkrétne pár mesiacov. Ak bude všetko v poriadku, bude platené načas a dobre sa o nehnuteľnosť starajú, môžete im pokojne nájom predĺžiť. Naozaj to ale závisí prípad od prípadu. A takisto nie je zviera ako zviera. Vo všeobecnosti sa ale netreba báť, dnes sa už dá zmluvne ošetriť aj nárok na bytovú náhradu resp. výpoveď za neplatenie.

Minimum je 2-3 krát ročne, ale pri nových nájomcoch je to pokojne aj niekoľkokrát za mesiac. Všetko závisí od situácie, akí to sú nájomcovia, či sme ich minulosť dokázali overiť a či pri prvých kontrolách všetko prebehlo v poriadku.

Chcete sa dozvedieť viac? Stiahnite si
zdarma e-book Ako efektívne
prenajímať vašu nehnuľnosť

Začnite s nami spolupracovať.